Sätra Cup 1, 15/11-03 Sätra Cup 2, 22/11-03 Sätra Cup 3, 30/11-03 Ungdoms-IDM, 7-8/2-04 Sätra Games, 14/2-04 Sätra Mini Champ, 6-7/3-04 Öppna Senior-DM, 8-10/6-04 Öppna JDM/UDM, 28-29/8-04

Uppdaterad: 2006-07-26

Start
Uppåt

 

Sätra Games, 14 februari 2004,
i Sätra Hall

Korrekturläst

Ett felaktigt tidigare redovisat resultat justerat i P17 400 m där även Ellinor Stuhrmann deltog se röd notering. I övrigt har diverse stavfel justerats.

 

   
M   60 M                             
    FÖRSÖK 1                         
 1 Anders Boyacioglu        76 Huddinge AIS           7.15  F 
 2 Manop Meeshot            82 Solna FK               7.28  F 
 3 Johan Attersand          74 Hammarby IF            7.40  F 
 4 Joakim Stockling         84 Huddinge AIS           7.44  F 
 5 Simon Forsberg           83 IFK Umeå               7.60   
 6 Kostas Bouzanis          84 SoIK Hellas            8.01   
 7 Sandun Andersson         86 Fredrikshofs FIF       8.60   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Aristide Bamane          82 Spårvägens FK          7.28  F 
 2 Daniel Bergström         79 Huddinge AIS           7.29  F 
 3 Daniel Sollander         83 Bålsta IK              7.43  F 
 4 Martin Augustsson        86 Täby IS                7.57  F 
 5 Suthar Nilsson           86 Solna FK               7.61   
   Simon Forsberg           83 IFK Umeå           Ej start   
    FINAL                            2004-02-14
 1 Anders Boyacioglu        76 Huddinge AIS           7.12  
 2 Aristide Bamane          82 Spårvägens FK          7.25  
 3 Daniel Bergström         79 Huddinge AIS           7.26  
 4 Manop Meeshot            82 Solna FK               7.31  
 5 Daniel Sollander         83 Bålsta IK              7.42  
 6 Joakim Stockling         84 Huddinge AIS           7.44  
 7 Johan Attersand          74 Hammarby IF            7.45  
 8 Martin Augustsson        86 Täby IS                7.49  
   
M   200 M                            
    FINAL 1                          
 1 Linus Dageryd            88 Täby IS               25.42  6
 2 Billy Pablo Pettersson   88 Hammarby IF           25.74  7
 3 Sandun Andersson         86 Fredrikshofs FIF      27.63  8
    FINAL 2                          
 1 Joakim Stockling         84 Huddinge AIS          23.95  2
 2 Nils-Göran Nilsson       88 Täby IS               24.14  3
 3 Reine Rasmusson          85 Kungsängens SK        24.78  5
    FINAL 3                          
 1 Martin Augustsson        86 Täby IS               23.87  1
 2 Oskar Åhberg             89 Solna FK              24.21  4
   Sebastian Hukari         78 Turebergs FK         Diskv.  F.4.2.8
   
M   800 M                            
    FINAL 1                          
 1 Peter Ngararigia         84 Kungsängens SK      2.04.41  5   57,71
 2 Tommi Vaara              88 SoIK Hellas         2.05.24  6
 3 Anders Appeldahl         86 Kungsängens SK      2.05.29  7
 4 Robin Kivila             87 IF Linden           2.07.42  9   57,95
 5 Erik Widing              87 Bromma IF           2.08.34  10
 6 Markus Liwing            89 Gefle IF            2.13.68  11
    FINAL 2                          
 1 Said Smahi               75 IFK Lidingö         1.55.45  1   57,42
 2 Joakim Lagergren         81 Norrköpings FIK     1.56.02  2   57,18
 3 Martin Hedblom           86 Ess LK              1.59.89  3
 4 Daniel Lundgren          85 NAIF-79             2.01.47  4
 5 Erik Schiller            87 Gotländsk FI        2.06.81  8
   
M   3000 M                           
    FINAL 1                          
 1 Mario Krestalica         78 Stockholm City Tr   9.49.93  12
 2 Brian Buchtrup Nielsen   00 Stockholm City Tr   9.49.97  13
 3 Helmut Leuschner         65 FK Studenterna      9.53.0m  14
 4 Mikael Tennare           61 Rånäs 4 H           9.55.69  15
 5 Henrik Hasselgren        00 Stockholm City Tr   9.57.95  16
 6 Gustav Sörberg           78 FK Studenterna      9.59.58  17
 7 Petri Helminen           64 FK Studenterna     10.13.12  18
 8 Ulf Pilarp               62 FK Studenterna     10.28.23  19
 9 Fernando Huerta          00 Stockholm City Tr  11.06.99  20
10 Martin Larsson           71 Flemingsbergs SK   11.16.91  21
11 Hans Jochens             64 Solvikingarna      12.03.94  22
   Per Grape                64 Stockholm City Tr  Ej start  
    FINAL 2                          
 1 Rachid Benjira           74 Hammarby IF         8.34.44  1
 2 Emil Lerdahl             82 Hammarby IF         8.54.36  2
 3 Fredrik Swahn            77 Rånäs 4 H           8.55.98  3
 4 Martin Rappe             82 Hammarby IF         9.08.97  4
 5 Jörgen Lindh             69 Rånäs 4 H           9.09.85  5
 6 Patrik Engström          77 FK Studenterna      9.11.53  6
 7 Lorenzo Nesi             65 FK Studenterna      9.17.28  7
 8 Karl Werner              78 Mälarhöjdens IK     9.17.83  8
 9 John Steding             86 Hammarby IF         9.19.97  9
10 Fredrik Svanfeldt        63 Hässelby SK         9.20.78  10
11 Rickard Wass             83 IK Wilske           9.24.89  11
   
M   HÖJDHOPP                         2004-02-14
 1 Oskar Jonsson            81 Råby-Rekarne FIF        201  
 2 Johan Redborg            81 Turebergs FK            198  
 3 Lasse Ohtamaa            80 Väsby IK                184  
 4 Patrik Sjöbom            86 Huddinge AIS            184  
   
M   STAVHOPP                         2004-02-14
 1 Anders Edvinsson         73 Spårvägens FK           501  
 2 Marcus Lindh             76 Spårvägens FK           486  
 3 Alexander Eriksson       79 Spårvägens FK           466  
 4 Bo Jacobsson             72 Gotländsk FI            406  
 5 Erik Thorstensson        89 Spårvägens FK           386  
   Yilmaz Mahshid           79 Örgryte IS          Ej res.  
   Pawel Szczyrba           81 KA 2 IF             Ej res.  
   
M   TRESTEG                          2004-02-14
 1 Johan Attersand          74 Hammarby IF            1484  
 2 Kruffe Gustavsson        75 Duvbo IK               1333  
 3 Richard Andersson        87 Upsala IF              1275  
 4 Henrik Attersand         84 Hammarby IF            1250  
 5 Daniel J Persson         88 Gefle IF               1173  
   Rickard Karlsson         87 Bålsta IK           Ej res.  
   
M   KULA,  7,26 KG                   2004-02-14
 1 Thomas Hirvonen          80 Väsby IK               1422  
 2 Lasse Ohtamaa            80 Väsby IK               1209  
 3 Jeffrey Ige              83 Hässelby SK            1094  
   
P17 60 M                             
    FÖRSÖK 1                         
 1 Christian Rodriguez      87 Väsby IK               7.53  F 
 2 Nils-Göran Nilsson       88 Täby IS                7.57  F 
 3 Alex Nordström           88 Solna FK               7.80   
 4 David Olsson             88 Hammarby IF            7.86   
 5 Magnus Östlund           88 Huddinge AIS           7.98   
 6 Erik Almström            88 IFK Lidingö            8.27   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Tobias Thor              88 Upsala IF              7.62  F 
 2 Peter Saliba             87 SoIK Hellas            7.71  F 
 3 Christoffer Peyron       87 Solna FK               7.79  F 
 4 André Lundmark           88 Huddinge AIS           7.85   
 5 Christofer von Seth      88 Huddinge AIS           8.42   
    FÖRSÖK 3                         
1= Markus Mohlin            88 Solna FK               7.71  F 
1= Leo Silvén Möller        88 Huddinge AIS           7.71  F 
 3 Marcus Janback           87 Fredrikshofs FIF       7.72  F 
 4 Linus Dageryd            88 Täby IS                8.10   
 5 Marcus Holmström         88 IFK Lidingö            8.29   
   Victor Canvert           88 Täby IS            Ej start   
    FINAL                            2004-02-14
 1 Nils-Göran Nilsson       88 Täby IS                7.45  
 2 Christian Rodriguez      87 Väsby IK               7.47  
 3 Tobias Thor              88 Upsala IF              7.62  
 4 Leo Silvén Möller        88 Huddinge AIS           7.66  
 5 Peter Saliba             87 SoIK Hellas            7.69  
 6 Marcus Janback           87 Fredrikshofs FIF       7.69  
 7 Markus Mohlin            88 Solna FK               7.72  
 8 Christoffer Peyron       87 Solna FK               7.76  
   
P17 400 M                            
    FINAL 1                          
 1 Gustav Silén             88 Hammarby IF           53.52  25,14
 2 Marcus Holmström         88 IFK Lidingö           57.39  27,62
 3 Johan Jonsson Dahl       88 Mälarö SOK            58.67  27,89
   William Smedjegården     88 Mälarö SOK           Diskv.  F.4.2.8
    FINAL 2                          
 1 Leo Silvén Möller        88 Huddinge AIS          52.88  25,56
 2 Ellinor Stuhrmann        77 Malmö AI              54.12  25,99
 3 Calle Lindros            88 Huddinge AIS          55.10  26,20
 4 André Lundmark           88 Huddinge AIS          58.67  26,25
   
P17 HÖJDHOPP                         2004-02-14
 1 Rickard Karlsson         87 Bålsta IK               189  
 2 Oscar Adolfsson          88 IK Orient               179  
 3 Johan Andersson          89 Väsby IK                174  
 4 Tobias Thor              88 Upsala IF               174  
 5 Marcus Janback           87 Fredrikshofs FIF        159  
   
P17 KULA,  5,0 KG                    2004-02-14
 1 Nicklas Eriksson         87 SoIK Hellas            1532  
 2 Marcus Janback           87 Fredrikshofs FIF       1389  
 3 Erik Almström            88 IFK Lidingö            1096  
 4 David Olsson             88 Hammarby IF            1076  
 5 Daniel J Persson         88 Gefle IF               1049  
   
P15 60 M                             
    FÖRSÖK 1                         
 1 Oskar Åhberg             89 Solna FK               7.48  F 
 2 Patrik Lindgren          89 Spårvägens FK          7.86  F 
 3 Lucas Christiansen       90 Spårvägens FK          7.95  F 
 4 Patrik Lindberg          89 Huddinge AIS           8.17  F 
 5 David Östling            90 Rånäs 4 H              8.30   
 6 Håkan Lööw               90 Hammarby IF            8.84   
 7 Felix Grape              90 Fredrikshofs FIF       9.00   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Ronny Westphal           89 Spårvägens FK          7.57  F 
 2 Magnus Wedenborg         89 Hammarby IF            7.78  F 
 3 Dennis Bystedt           89 Huddinge AIS           7.92  F 
 4 Pontus Werbelow          89 Huddinge AIS           8.23  F 
 5 Carl Rönnow              90 Danderyds SK           8.42   
 6 Johnny Johansson         90 Hässelby SK            8.50   
    FINAL                            2004-02-14
 1 Oskar Åhberg             89 Solna FK               7.37  
 2 Ronny Westphal           89 Spårvägens FK          7.52  
 3 Magnus Wedenborg         89 Hammarby IF            7.67  
 4 Patrik Lindgren          89 Spårvägens FK          7.69  
 5 Dennis Bystedt           89 Huddinge AIS           7.94  
 6 Lucas Christiansen       90 Spårvägens FK          7.95  
 7 Patrik Lindberg          89 Huddinge AIS           8.21  
 8 Pontus Werbelow          89 Huddinge AIS           8.24  
   
P15 HÖJDHOPP                         2004-02-14
 1 Oskar Åhberg             89 Solna FK                179  
 2 Kim Ekberg               89 Norrköpings FIK         164  
 3 Lucas Christiansen       90 Spårvägens FK           159  
 4 Carl Rönnow              90 Danderyds SK            159  
 5 David Östling            90 Rånäs 4 H               154  
6= Felix Grape              90 Fredrikshofs FIF        129  
6= Andreas Östling          92 Rånäs 4 H               129  
   
P15 TRESTEG                          2004-02-14
 1 Patrik Lindberg          89 Huddinge AIS           1209  
 2 Pontus Werbelow          89 Huddinge AIS           1034  
   David Östling            90 Rånäs 4 H          Ej start  
   
P13 60 M                             
    FINAL 1                          
 1 Calle Adelstrand         91 Solna FK               8.63   
 2 Hampus Carlsson          91 Mälarhöjdens IK        9.17   
 3 Andreas Östling          92 Rånäs 4 H              9.29   
   Kenneth Winberg          91 Solna FK           Ej start   
   
P13 LÄNGDHOPP, ZON                   2004-02-14
 1 Calle Adelstrand         91 Solna FK                435  
 2 Hampus Carlsson          91 Mälarhöjdens IK         429  
 3 Andreas Östling          92 Rånäs 4 H               406  
 4 Daniel Lovened           91 Solna FK                365  
   
K   60 M                             
    FÖRSÖK 1                         
 1 Charlotte Åberg          79 Hässelby SK            7.94  F 
 2 Therese Edholm           76 Turebergs FK           7.99  F 
 3 Helena Norberg           86 Huddinge AIS           8.19  F 
 4 Lydia Bergström          85 Åtvidabergs IF         8.21  F 
 5 Sara Voltaire            84 Täby IS                8.47  F 
 6 Henny Olofsson           86 Norrköpings FIK        8.61   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Therese Hammarlund       77 Falu IK                8.02  F 
 2 Charlotte Johansson      86 IK Orient              8.22  F 
 3 Maria Ericsson           85 Rånäs 4 H              8.23  F 
 4 Josefine Lundberg        86 Huddinge AIS           8.48   
 5 Iita Mikkonen Wingårdh   86 Huddinge AIS           8.51   
   Linda Söderqvist         86 Turebergs FK       Ej start   
    FINAL                            2004-02-14
 1 Therese Edholm           76 Turebergs FK           7.92  
 2 Charlotte Åberg          79 Hässelby SK            7.95  
 3 Therese Hammarlund       77 Falu IK                7.96  
 4 Helena Norberg           86 Huddinge AIS           8.13  
 5 Lydia Bergström          85 Åtvidabergs IF         8.18  
 6 Maria Ericsson           85 Rånäs 4 H              8.21  
 7 Charlotte Johansson      86 IK Orient              8.27  
 8 Sara Voltaire            84 Täby IS                8.50  
   
K   200 M                            
    FINAL 1                          
 1 Ida Svensson             87 Norrköpings FIK       27.95  9
 2 Jenny Andersson          87 Ununge IF             28.38  10
 3 Julia Engström           90 Gefle IF              28.57  11
    FINAL 2                          
 1 Sofia Grahm              87 Täby IS               27.03  3
 2 Linda Ruud               82 Täby IS               27.52  5
 3 Henny Olofsson           86 Norrköpings FIK       27.81  8
   Elin Pöllä               91 Gefle IF           Ej start  
    FINAL 3                          
 1 Charlotte Johansson      86 IK Orient             26.98  2
 2 Sara Voltaire            84 Täby IS               27.20  4
 3 Julia Tollin             89 Östersunds GIF        27.59  7
    FINAL 4                          
 1 Caroline Enberg          87 Täby IS               26.85  1
 2 Maria Ericsson           85 Rånäs 4 H             27.58  6
   Caroline Öhman           81 Hässelby SK            Bröt  
   
K   800 M                            
    FINAL                            2004-02-14
 1 Lisa Forsberg            89 Falu IK             2.19.86  
 2 Sofia Grafström          87 Turebergs FK        2.20.28  
 3 Lena Melbäck             81 Spårvägens FK       2.22.09  
 4 Sofie Erenlöf            89 Gefle IF            2.29.82  
 5 Frida Johansson          86 IFK Mora            2.30.83  
   
K   3000 M                           
    FINAL                            2004-02-14
 1 Anna Stavlind            70 Kisa SK            10.05.16  
 2 Anna Lindh               74 Rånäs 4 H          10.07.05  
 3 Ann Björklund            71 FK Studenterna     10.25.23  
 4 Johanna Bjermkvist       83 Huddinge AIS       10.44.96  
 5 Louise Lindgren          77 Stockholm City Tr  11.12.45  
 6 Marianne Fricke          62 Hässelby SK        11.35.86  
 7 Anna Elmgren             88 Enhörna IF         12.03.87  
 8 Charlotte Ormeus         00 Stockholm City Tr  12.32.24  
 9 Susanna Sjögren          00 Stockholm City Tr  13.55.22  
   
K   STAVHOPP                         2004-02-14
 1 Hanna-Mia Persson        78 Kalmar SK               415  
 2 Klara Persson            80 Spårvägens FK           365  
 3 Klara Blume              00 Bromma IF               355  
 4 Malin Rosenberg          84 Huddinge AIS            265  
 5 Elina Baheram            87 SoIK Hellas             245  
   Vala Flosadottir         78 Örgryte IS          Ej res.  
   
K   TRESTEG                          2004-02-14
 1 Angelica Ström           81 Gefle IF               1160  
 2 Elina Eliasson           87 Brännans IF            1092  
 3 Elise Råman Delin        88 Upsala IF              1082  
 4 Ida Sagström             86 Kilafors IF            1067  
 5 Sofie Labraaten          85 Bollnäs FIK            1038  
 6 Mikaela Rosén            87 Väsby IK               1036  
 7 Lina Nätterlund          88 Gefle IF               1022  
 8 Josefin Hanö             86 Södertälje IF           927  
   
K   KULA, 4,0 KG                     2004-02-14
 1 Rebecca Risberg          86 Klippans FK             985  
   
F17 60 M                             
    FÖRSÖK 1                         
 1 Lisa Nilsson             88 Turebergs FK           8.10  F 
 2 Sofia Grahm              87 Täby IS                8.27  F 
 3 Minna Jansson            88 Mälarhöjdens IK        8.36  F 
 4 Isabella Hellman         87 IFK Lidingö            8.44   
 5 Emelie Arvidsson         87 Hammarby IF            8.45   
 6 Josefine Bengtsson       87 Fredrikshofs FIF       9.10   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Lina Nätterlund          88 Gefle IF               8.24  F 
 2 Caroline Enberg          87 Täby IS                8.27  F 
 3 Mikaela Samuelson        87 Norrköpings FIK        8.65   
 4 Emma Lundin              88 IFK Lidingö            8.81   
 5 Anna Wikström            87 IFK Tumba              8.84   
 6 Karolina Öhrström        88 Väsby IK               9.00   
    FÖRSÖK 3                         
 1 Frida Olsson             87 Katrineholms SK        8.10  F 
 2 Ida Svensson             87 Norrköpings FIK        8.35  F 
 3 Emma Vessman             88 Mälarhöjdens IK        8.36  F 
 4 Amelie Engström          87 IFK Lidingö            8.47   
 5 Diana Gren               88 Fredrikshofs FIF       8.65   
 6 Louise Christiansen      88 Spårvägens FK          8.75   
    FINAL                            2004-02-14
 1 Frida Olsson             87 Katrineholms SK        8.02  
 2 Lisa Nilsson             88 Turebergs FK           8.08  
 3 Sofia Grahm              87 Täby IS                8.23  
 4 Lina Nätterlund          88 Gefle IF               8.23  
 5 Caroline Enberg          87 Täby IS                8.32  
 6 Ida Svensson             87 Norrköpings FIK        8.34  
 7 Minna Jansson            88 Mälarhöjdens IK        8.43  
 8 Emma Vessman             88 Mälarhöjdens IK        8.44  
   
F17 400 M                            
    FINAL 1                          
 1 Jessica Wiking           87 Hammarby IF           61.46  28,33
 2 Camilla Håkansson        87 Hammarby IF           63.03  30,02
 3 Ann-Sofie Gimdalen       88 Täby IS               64.25  29,57
    FINAL 2                          
 1 Carolina Nylén           79 Täby IS               56.82  27,37
 2 Anna Berg                88 Täby IS               58.62  27,92
 3 Lisa Voltaire            87 Täby IS               60.73  28,18
   Elina Eliasson           87 Brännans IF        Ej start  
   
F17 HÖJDHOPP                         2004-02-14
 1 Anna Silén               88 Enköpings AIF           167  
 2 Emelie Arvidsson         87 Hammarby IF             167  
 3 Daniella Eriksson        87 Enköpings AIF           159  
 4 Jenny Andersson          87 Ununge IF               153  
 5 Louise Christiansen      88 Spårvägens FK           144  
 6 Jenny Davidsson          88 Hammarby IF             144  
 7 Johanna Wikström         87 Huddinge AIS            139  
 8 Hanna Ekelius            88 Värmdö IF               139  
   
F17 KULA, 3,0 KG                     2004-02-14
 1 Anna Wikström            87 IFK Tumba              1372  
 2 Johanna Wikström         87 Huddinge AIS           1246  
 3 Jenny Davidsson          88 Hammarby IF            1081  
 4 Mikaela Samuelson        87 Norrköpings FIK        1002  
 5 Mikaela Franke Rydén     88 IFK Lidingö             978  
 6 Diana Gren               88 Fredrikshofs FIF        802  
 7 Josefine Bengtsson       87 Fredrikshofs FIF        646  
 8 Lina Sjölin              88 IFK Trelleborg          606  
   
F15 60 M                             
    FÖRSÖK 1                         
 1 Julia Tollin             89 Östersunds GIF         8.13  F 
 2 Gabriella Peyron         90 Solna FK               8.41  F 
 3 Sara Carlsson Odell      89 Hammarby IF            8.81   
 4 Tasmiah Akther           90 Huddinge AIS           8.74   
   Emilia Eliasson          89 Brännans IF        Ej start   
   Agnes Isaksson           90 Solna FK           Ej start   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Gladys Bamane            89 Spårvägens FK          8.24  F 
 2 Paula Tolj               89 Solna FK               8.30  F 
 3 Emelie Eriksson          89 Väsby IK               8.43  F 
 4 Julia Engström           90 Gefle IF               8.56  F 
 5 Sara Johansson           90 Huddinge AIS           8.75   
 6 Jennifer Westerfelt      89 Fredrikshofs FIF       8.76   
   Sofia Wallin             90 Solna FK           Ej start   
    FÖRSÖK 3                         
 1 Fatima Makakala          89 Hammarby IF            8.18  F 
 2 Johanna Lillienberg      89 Huddinge AIS           8.37  F 
 3 Sandra Höckerstrand      90 Solna FK               8.63   
 4 Elsa Hannar              89 IFK Lidingö            8.76   
 5 Jasmine Edström          90 Solna FK               9.30   
   Pauline Beinö            90 Solna FK           Ej start   
    FINAL                            2004-02-14
 1 Julia Tollin             89 Östersunds GIF         8.06  
 2 Fatima Makakala          89 Hammarby IF            8.11  
 3 Gladys Bamane            89 Spårvägens FK          8.21  
 4 Paula Tolj               89 Solna FK               8.26  
 5 Johanna Lillienberg      89 Huddinge AIS           8.30  
 6 Emelie Eriksson          89 Väsby IK               8.47  
 7 Gabriella Peyron         90 Solna FK               8.50  
 8 Julia Engström           90 Gefle IF               8.67  
   
F15 HÖJDHOPP                         2004-02-14
 1 My Nordström             90 IK Tiwaz                161  
 2 Moa Thorstensson         90 Spårvägens FK           153  
 3 Sofie Erenlöf            89 Gefle IF                144  
 4 Malin Dahlin             89 IFK Lidingö             144  
5= Sara Dahlström           89 Turebergs FK            139  
5= Sara Carlsson Odell      89 Hammarby IF             139  
 7 Ella Mattsson            90 Hammarby IF             139  
 8 Josefine Sollén          89 Södertälje IF           139  
   Emma Josefsson Malmström 90 Hammarby IF         Ej res.  
   Sandra Höckerstrand      90 Solna FK            Ej res.  
   
F15 TRESTEG                          2004-02-14
 1 Malin Dahlin             89 IFK Lidingö            1024  
 2 Emilia Eliasson          89 Brännans IF            1014  
 3 Julia Engström           90 Gefle IF                957  
   Fatima Makakala          89 Hammarby IF         Ej res.  
   Sara Johansson           90 Huddinge AIS       Ej start  
   
F13 60 M                             
    FÖRSÖK 1                         
 1 Elin Pöllä               91 Gefle IF               8.38  F 
 2 Vanessa Westerfelt       91 Fredrikshofs FIF       9.00  F 
 3 Jessica Ahnén            91 Turebergs FK           9.25  F 
 4 Filippa Gille            91 Hammarby IF            9.30  F 
 5 Sanna Råman Delin        91 Upsala IF              9.34   
 6 Hanna Grape              92 Fredrikshofs FIF      10.35   
   Afagh Noorbakhsh         91 Solna FK           Ej start   
    FÖRSÖK 2                         
 1 Hanna Donar              91 Solna FK               8.55  F 
 2 Josephine Ekholm         91 Hammarby IF            8.66  F 
 3 Jennifer Alabi           91 Gefle IF               8.89  F 
 4 Lilian Gren              92 Fredrikshofs FIF       9.01  F 
 5 Fredrika Sundbaum Ekvall 91 Solna FK               9.70   
 6 Amanda Sochon            91 Hammarby IF           10.05   
 7 Sofie Lindroos           92 Mälarhöjdens IK       10.16   
   Therese Johansson        91 Solna FK           Ej start   
    FINAL                            2004-02-14
 1 Elin Pöllä               91 Gefle IF               8.35  
 2 Josephine Ekholm         91 Hammarby IF            8.63  
 3 Jennifer Alabi           91 Gefle IF               8.90  
 4 Vanessa Westerfelt       91 Fredrikshofs FIF       8.98  
 5 Jessica Ahnén            91 Turebergs FK           9.21  
 6 Filippa Gille            91 Hammarby IF            9.34  
   Hanna Donar              91 Solna FK           Ej start  
   Lilian Gren              92 Fredrikshofs FIF   Ej start  
   
F13 LÄNGDHOPP, ZON                   2004-02-14
 1 Hanna Donar              91 Solna FK                477  
 2 Vanessa Westerfelt       91 Fredrikshofs FIF        455  
 3 Elin Pöllä               91 Gefle IF                452  
 4 Jennifer Alabi           91 Gefle IF                436  
 5 Sanna Råman Delin        91 Upsala IF               432  
 6 Filippa Gille            91 Hammarby IF             400  
 7 Lilian Gren              92 Fredrikshofs FIF        390  
 8 Jessica Ahnén            91 Turebergs FK            385  
 9 Amanda Sochon            91 Hammarby IF             373  
10 Hanna Grape              92 Fredrikshofs FIF        317  
   Afagh Noorbakhsh         91 Solna FK           Ej start