IDM IJDM 26-27 jan IDF IUDM 16-17 feb Senior-DM 27-29 maj

Uppdaterad: 2008-05-31

Start
Uppåt

 

Korrekturlästa resultat

Anm. K 1500 saknades i den preliminära listan. Div småjusteringar har gjorts beträffande DM plac.

M   60 M                             
    FÖRSÖK 1                         2008-01-26
   1 Tom Kling Baptiste       90 Huddinge AIS           6.93  F 
   2 Nils Göran Nilsson       88 Täby IS                7.24  F 
   3 Johan Szabo              81 Väsby IK               7.46  F 
   4 Tobias Biberg            90 Turebergs FK           7.54  F 
   5 Philip Hebert Wegman     88 Hässelby SK            7.70  
   6 Michael Brodersen        80 FK Studenterna         7.80   
   7 Sebastian Svedhammar     88 SoIK Hellas            7.93   
    FÖRSÖK 2                         2008-01-26
   1 Sebastian Öberg          86 Turebergs FK           7.23  F 
   2 Judel Kibondo            86 Sundbybergs IK         7.38  F
   3 Alexander Lundholm       88 IFK Tumba              7.42  F 
   4 Alex Abdalian            88 Järva FIK              7.48  F 
   5 Ingemar Ztorm            60 FK Studenterna         7.93   
   6 Benny Carlsson           59 Täby IS                7.94   
   7 Alex Roslinde            87 Spårvägens FK          7.96   
    FINAL                            2008-01-26
   1 Tom Kling Baptiste       90 Huddinge AIS           6.93  
   2 Sebastian Öberg          86 Turebergs FK           7.11  
   3 Nils Göran Nilsson       88 Täby IS                7.22  
   4 Judel Kibondo            86 Sundbybergs IK         7.27  
   5 Johan Szabo              81 Väsby IK               7.38  
   6 Alexander Lundholm       88 IFK Tumba              7.50  
   7 Alex Abdalian            88 Järva FIK              7.57  
   8 Tobias Biberg            90 Turebergs FK           7.64  
   
M   200 M                            
    FINAL 1                          2008-01-27
   1 Andreas Katainen         91 Huddinge AIS          24.84  10
   2 Andreas Alsin            91 Huddinge AIS          25.17  11
   3 Sebastian Svedhammar     88 SoIK Hellas           25.73  12
   4 Dennis Widmark           90 Hanvikens SK          26.22  13
    FINAL 2                          2008-01-27
   1 André Vadström Björk     90 Hammarby IF           23.89  9
     Philip Hebert Wegman     88 Hässelby SK        Ej start  
     Alex Abdalian            88 Järva FIK            Diskv.  tramp 2a kurv
    FINAL 3                          2008-01-27
   1 Nils Göran Nilsson       88 Täby IS               23.26  5
   2 Love Fältström           91 Hammarby IF           23.48  7
   3 Adam Chiguer             91 Huddinge AIS          23.69  8
    FINAL 4                          2008-01-27
   1 Fredrik Andersson        85 Huddinge AIS          23.14  4
   2 Judel Kibondo            86 Sundbybergs IK        23.35  6
     Martin Johansson Vikströ 91 Huddinge AIS       Ej start  
    FINAL 5                          2008-01-27
   1 Mattias Sunneborn        70 Spårvägens FK         22.24  1
   2 Sebastian Öberg          86 Turebergs FK          22.39  2
   3 Simon Mukiibi            90 Huddinge AIS          23.03  3
   
M   400 M                            
    FINAL 1                          2008-01-26
   1 Björn Axelsson           73 FK Studenterna        54.75  4  25,88
   2 Adam Uhrdin*             90 Enhörna IF            54.84  5  29,99
   3 Johan Jonsson Dahl       88 Spårvägens FK         54.91  6  26,34
    FINAL 2                          2008-01-26
   1 Karim Mohammadi          89 Spårvägens FK         51.13  1  24,52
   2 Mateusz Stec             79 Hässelby SK           52.78  2  25,33
   3 Erik Karlsson            88 IFK Tumba             52.86  3  25,22
   
M   800 M                            
    FINAL 1                          2008-01-27
   1 Johan Jonsson Dahl       88 Spårvägens FK       2.04.71  6  63,26
   2 Brian Buchtrup Nielsen   76 Fredrikshofs FIF    2.05.67  7  63,30
   3 Olof Södergård           85 FK Studenterna      2.09.32  8  63,55
   4 Fredrik Karlsson         84 Hässelby SK         2.13.43  9  64,14
   5 Bill Krohn               58 Huddinge AIS        2.13.57  10 66,44
    FINAL 2                          2008-01-27
   1 Rickard Pell             79 Hammarby IF         1.52.51  1  55,53
   2 Andreas Rehnborg         80 Hässelby SK         1.54.15  2  56,20
   3 Karim Mohammadi          89 Spårvägens FK       1.56.40  3  57,27
   4 Kristofer Fransson*      89 Valbo AIF           1.56.75  4  57,53
   5 Mateusz Stec             79 Hässelby SK         2.04.37  5  57,83
   
M   1500 M                           
    FINAL                            2008-01-26
   1 Henrik Skoog             79 Spårvägens FK       3.53.80  
   2 Martin Stjernlöf         87 Turebergs FK        4.01.27  
   3 Erik Widing              87 Turebergs FK        4.02.65  
   4 Philip Aagaard           82 Spårvägens FK       4.04.54  
   5 Mattias Karlsson*        89 Åsbro GoIF          4.05.94  
   6 Hannes Hedvall           81 FK Studenterna      4.07.72  
   7 Cedrik Schwartzler       74 FK Studenterna      4.09.69  
   8 Michael Sjöholm          79 Fredrikshofs FIF    4.11.93  
   9 Brian Buchtrup Nielsen   76 Fredrikshofs FIF    4.15.89  
  10 Niklas Sydow             80 Fredrikshofs FIF    4.16.13  
  11 Olof Södergård           85 FK Studenterna      4.19.77  
  12 Bill Krohn               58 Huddinge AIS        4.29.85  
   
M   3000 M                           
    FINAL                            2008-01-27
   1 Patrik Engström          77 FK Studenterna      8.40.93  DM 1
   2 Daniel Weldu *           89 Spårvägens FK       8.44.98  u.t.
   3 Hannes Hedvall           81 FK Studenterna      8.51.13  DM 2
   4 Lars Södergård           83 FK Studenterna      8.52.77  DM 3
   5 Cedrik Schwartzler       74 FK Studenterna      9.01.90  
   6 Henrik Åkerlund          86 Huddinge AIS        9.04.81  
   7 Lorenzo Nesi             65 FK Studenterna      9.31.06  
   8 Fredrik Pettersson       75 FK Studenterna      9.41.43  
   9 Ulf Eriksson             74 Huddinge AIS        9.48.67  
  10 Henrik Tiberg            76 FK Studenterna      9.55.23  
   
M   60 M HÄCK 106,7 CM               
    FINAL    Vind:                   2008-01-27
   1 Jaime de la Cruz Rodriqu 83 Spårvägens FK          8.94  u.t.
   2 Johan Szabo              81 Väsby IK               8.96  DM 1
   3 Philip Hebert Wegman     88 Hässelby SK            9.11  DM 2
   4 Joel Thorén              87 Hässelby SK            9.19  DM 3
   
M   HÖJDHOPP                         2008-01-27
   1 Mehdi Alkhatib           87 SoIK Hellas             211  
   2 Joel Thorén              87 Hässelby SK             190  
   3 Patrik Sjöbom            86 Huddinge AIS            178  
   4 Matthew Mereman          92 Spårvägens FK           168  
   
M   STAVHOPP                         2008-01-26
   1 Marcus Lindh*            76 KA2 IF                  483  
   2 Alexander Eriksson       79 Spårvägens FK           453  DM 1
   3 Johan Szabo              81 Väsby IK                423  DM 2
   4 Fredrik Larsson          78 Huddinge AIS            423  DM 3
   5 Joel Thorén              87 Hässelby SK             403  
   6 Erik Jönhagen            91 Bromma IF               393  
   7 Carl Sténson             93 Spårvägens FK           363  
   8 Robert Bergqvist         88 Hässelby SK             343  
   9 Daniel Olofsson          84 Hässelby SK             333  
     Johan Forsberg           92 IFK Lidingö         Ej res.  
   
M   LÄNGDHOPP                        2008-01-27
   1 Mattias Sunneborn        70 Spårvägens FK           721  
   2 Christian Antivilo       77 Hässelby SK             693  
   3 Judel Kibondo            86 Sundbybergs IK          691  
   4 David Fridell            83 Spårvägens FK           660  
   5 Joel Thorén              87 Hässelby SK             619  
   6 Alex Abdalian            88 Järva FIK               611  
   7 Johan Szabo              81 Väsby IK                605  
   8 Robert Bergqvist         88 Hässelby SK             597  
   9 Sebastian Svedhammar     88 SoIK Hellas             532  
   
M   TRESTEG                          2008-01-26
   1 Erik Eriksson            80 SoIK Hellas            1464  
   2 Jonathan Söderling       88 Hammarby IF            1433  
   3 Henry Rebane             88 Huddinge AIS           1222  
   
M   KULA 7,26 KG                     2008-01-26
   1 Bengt Pettersson         61 Huddinge AIS           1524  
   2 Lasse Ohtamaa            80 Väsby IK               1445  
   3 Johan Szabo              81 Väsby IK               1317  
   4 Rasmus Olofsson          84 Hässelby SK            1308  
   5 Joel Thorén              87 Hässelby SK            1306  
   6 Jeffery Ige              83 Huddinge AIS           1196  
   7 Patrick Ekström Jöe      63 Huddinge AIS           1183  
   8 Robert Bergqvist         88 Hässelby SK            1110  
   9 Daniel Olofsson          84 Hässelby SK             886  
     Christoffer Sundin       84 Huddinge AIS       Ej start  
   
P19 60 M                             
    FÖRSÖK 1                         2008-01-27
   1 Simon Mukiibi            90 Huddinge AIS           7.33  F 
   2 Linus Vigert             90 Hammarby IF            7.41  F 
   3 Filip Bergqvist          90 Hässelby SK            7.65  F 
   4 Kim Svensson             89 Spårvägens FK          7.70  F 
   5 Jakob Gunnefur           90 Huddinge AIS           7.82   
   6 Dennis Widmark           90 Hanvikens SK           7.87   
    FÖRSÖK 2                         2008-01-27
   1 Tom Kling Baptiste       90 Huddinge AIS           7.03  F 
   2 André Vadström Björk     90 Hammarby IF            7.54  F 
   3 Tobias Biberg            90 Turebergs FK           7.59  F 
   4 Joacim Andersson         89 Väsby IK               7.81  F 
   5 Adam Gloveus             90 Bromma IF              8.01   
    FINAL                            2008-01-27
   1 Tom Kling Baptiste       90 Huddinge AIS           7.07  
   2 Simon Mukiibi            90 Huddinge AIS           7.31  
   3 Linus Vigert             90 Hammarby IF            7.38  
   4 Filip Bergqvist          90 Hässelby SK            7.59  
   5 Joacim Andersson         89 Väsby IK               7.66  
   6 Kim Svensson             89 Spårvägens FK          7.69  
     André Vadström Björk     90 Hammarby IF        Ej start  
     Tobias Biberg            90 Turebergs FK       Ej start  
   
P19 400 M                            
    FINAL 1                          2008-01-27
   1 Jonas Tollefors          90 Vallentuna FIK        56.45  5  27,31
   2 Gustav Berglund          90 Turebergs FK          56.68  6  27,02
   3 David Westman            90 Hässelby SK           57.69  7  26,33
    FINAL 2                          2008-01-27
   1 Simon Mukiibi            90 Huddinge AIS          52.75  1  25,92
   2 Jesper Jonsson           90 Hammarby IF           52.94  2  25,41
   3 Joacim Andersson         89 Väsby IK              53.44  3  26,45
   4 Filip Bergqvist          90 Hässelby SK           54.32  4  25,65
   
P19 1500 M                           
    FINAL                            2008-01-27
   1 Dan Bergström            89 Huddinge AIS        4.28.39  
   2 Fredrik Grimborg         90 IF Linden           4.30.65  
   3 Joakim Karlsson          90 Hässelby SK         4.32.91  
   
P19 60 M HÄCK 100 CM                 
    FINAL                            2008-01-26
   1 Dennis Widmark           90 Hanvikens SK           9.14  
   2 Filip Bergqvist          90 Hässelby SK            9.19  
   
P19 60 M HÄCK  100 CM                
    EXTRALOPP                        2008-01-26
   1 Filip Bergqvist          90 Hässelby SK            9.19  
   
P19 HÖJDHOPP                         2008-01-26
   1 Carl Rönnow              90 Danderyds SK            201  
   2 Kristofer Makomaski      89 Täby IS                 190  
   3 Rain Kallaste            89 Hammarby IF             170  
   
P19 STAVHOPP                         2008-01-27
   - Didrik Säfstrand         90 Hässelby SK         Ej res.  
   
P19 LÄNGDHOPP                        2008-01-26
   1 Jimmy Stenström          89 Tullinge-Tumba FF       631  
   2 Kim Svensson             89 Spårvägens FK           612  
   3 Jakob Gunnefur           90 Huddinge AIS            554  
   4 Rain Kallaste            89 Hammarby IF             517  
   
P19 KULA 6,0 KG                      2008-01-27
   1 Christoffer Älvenstrand  89 Kungsängens SK         1332  
   2 Esbjörn Backlund         89 Hammarby IF            1157  
   3 Linus Vigert             90 Hammarby IF             997  
   
P17 60 M                             
    FÖRSÖK 1                         2008-01-27
   1 Adam Chiguer             91 Huddinge AIS           7.34  F 
   2 Love Fältström           91 Hammarby IF            7.38  F 
   3 Adrian Roosmark          91 Huddinge AIS           7.83  F .822
   4 Fredrik Wide             91 Bromma IF              7.83     .828
   5 Simon Jansson            91 Väsby IK               7.87   
   6 Calle Svensson           91 Bromma IF              8.24   
    FÖRSÖK 2                         2008-01-27
   1 Martin Johansson Vikströ 91 Huddinge AIS           7.40  F 
   2 Malte Fibel              91 Bromma IF              7.59  F 
   3 Christian Maluka         91 Huddinge AIS           7.61  F 
   4 Andreas Katainen         91 Huddinge AIS           7.77  F 
   5 Andreas Alsin            91 Huddinge AIS           7.80  F 
   6 Viktor Björklund         91 Hanvikens SK           7.93   
    FINAL                            2008-01-27
   1 Martin Johansson Vikströ 91 Huddinge AIS           7.29  
   2 Love Fältström           91 Hammarby IF            7.30  
   3 Adam Chiguer             91 Huddinge AIS           7.35  
   4 Christian Maluka         91 Huddinge AIS           7.48  
   5 Malte Fibel              91 Bromma IF              7.49  
   6 Adrian Roosmark          91 Huddinge AIS           7.80  
   7 Andreas Katainen         91 Huddinge AIS           7.86  
   8 Andreas Alsin            91 Huddinge AIS           7.95  
   
P17 400 M                            
    FINAL                            2008-01-27
   1 Anton Wåhlin             91 IF Linden             54.14  27,36
   2 Alexander Karlsson       91 Hässelby SK           55.49  27,80
   3 Adam Chiguer             91 Huddinge AIS          55.51  27,00
   4 Malek Zbadi              91 Huddinge AIS          58.45  28,38
   
P17 1500 M                           
    FINAL                            2008-01-27
   1 Anton Wåhlin             91 IF Linden           4.14.88  DM 1
   2 Victor Hedin             91 Huddinge AIS        4.16.29  DM 2
   3 Klas Person*             91 Nyköpings BIS       4.18.73  
   4 Aleksander Liss          91 Turebergs FK        4.20.49  DM 3
   5 Elmar Engholm            92 Hässelby SK         4.25.94  u.t.
   6 David Sundström          91 Turebergs FK        4.29.33  
   7 Jonas Nordström          91 Huddinge AIS        4.33.80  
   8 Hreinn Juliusson         91 Huddinge AIS        4.37.69  
   9 PhilipLundell            91 Österhaninge IF     4.40.85  
  10 Oskar Martinsson         91 Huddinge AIS        4.41.51  
  11 Mikael Refors            91 Hammarby IF         4.46.19  
  12 Bjarne Englund           91 Huddinge AIS        4.59.14  
   
P17 60 M HÄCK 91,4 CM                
    FINAL                            2008-01-26
   1 Love Fältström           91 Hammarby IF            8.47  
   2 Adam Chiguer             91 Huddinge AIS           8.89  
   3 Malte Fibel              91 Bromma IF              8.97  
   4 Christian Löfstrand      91 Hammarby IF            9.55  
   
P17 60 M HÄCK  91,4 CM               
    EXTRALOPP                        2008-02-26
     Love Fältström           91 Hammarby IF        Ej start  
     Christian Löfstrand      91 Hammarby IF        Ej start  
   
P17 HÖJDHOPP                         2008-01-26
   1 Adam Chiguer             91 Huddinge AIS            187  
   2 Erik Odenman             91 Hammarby IF             166  
   3 Simon Jansson            91 Väsby IK                156  
   
P17 STAVHOPP                         2008-01-27
   - Christian Löfstrand      91 Hammarby IF         Ej res.  
   
P17 LÄNGDHOPP                        2008-01-26
   1 Adam Chiguer             91 Huddinge AIS            650  
   2 Alexander Wittlock       91 Hanvikens SK            623  
   3 Malte Fibel              91 Bromma IF               603  
   4 Christian Maluka         91 Huddinge AIS            535  
   
P17 KULA 5,0 KG                      2008-01-27
   1 Adam Chiguer             91 Huddinge AIS           1367  
   2 Erik Odenman             91 Hammarby IF            1201  
   
K   60 M                             
    FÖRSÖK 1                         2008-01-27
   1 Sofia Lund               86 Hässelby SK            7.99  F 
   2 Linda Söderqvist         86 Turebergs FK           8.11  F 
   3 Anna Sunneborn           70 Spårvägens FK          8.15  F 
   4 Astrid Lönnervall        87 Täby IS                8.45   
   5 Sofia Bejgarn            88 Väsby IK               8.82   
     Frida Lyppert Thomsson   92 Täby IS            Ej start   
    FÖRSÖK 2                         2008-01-27
   1 Josephine Ekholm         91 Huddinge AIS           8.07  F 
   2 Åsa Carlsson             72 Spårvägens FK          8.09  F 
   3 Caroline Enberg          87 Täby IS                8.13  F 
   4 Emelie Haaparanta        88 Täby IS                8.23  F 
   5 Elin Spetz               90 Turebergs FK           8.36  F 
   6 Sofie Lindesten          88 Väsby IK               8.42   
   7 Elizabeth Helger*        60 Nyköpings BIS          8.56   
    FINAL                            2008-01-27
   1 Sofia Lund               86 Hässelby SK            7.91  
   2 Josephine Ekholm         91 Huddinge AIS           7.97  
   3 Linda Söderqvist         86 Turebergs FK           8.08  
   4 Anna Sunneborn           70 Spårvägens FK          8.09  
   5 Emelie Haaparanta        88 Täby IS                8.17  
   6 Caroline Enberg          87 Täby IS                8.29  
     Åsa Carlsson             72 Spårvägens FK      Ej start  
     Elin Spetz               90 Turebergs FK       Ej start  
   
K   200 M                            
    FINAL 1                          2008-01-26
   1 Elizabeth Helger*        60 Nyköpings BIS         27.47  18
   2 Sofia Bejgarn            88 Väsby IK              27.81  19
   3 Mikaela Åkerman          87 Huddinge AIS          27.97  20
   4 Nadia Bazydio            92 Hässelby SK           28.46  21
    FINAL 2                          2008-01-26
   1 Victoria Ladanova        89 Hässelby SK           26.91  12
   2 Anna Sunneborn           70 Spårvägens FK         26.99  13
   3 Sofie Lindesten          88 Väsby IK              27.45  17
     Mikaela Kärlin*          91 Valbo AIF            Diskv.  tramp 2a kurv
    FINAL 3                          2008-01-26
   1 Mia Sylwan               91 IFK Lidingö           26.29  6
   2 Li Quistbergh            91 Huddinge AIS          27.10  14
   3 Astrid Lönnervall        87 Täby IS               27.24  15
   4 Ulrika Jansson           85 Turebergs FK          27.44  16
    FINAL 4                          2008-01-26
   1 Rakel Ekendahl           91 Hässelby SK           26.31  7
   2 Fanny Lyppert Thomsson   90 Täby IS               26.58  9
   3 Elin Spetz               90 Turebergs FK          26.76  10
   4 Linn Gunnarsson          91 Täby IS               26.76  11
    FINAL 5                          2008-01-26
   1 Nuulu Ndiwabene          84 Spårvägens FK         25.95  3
   2 Caroline Enberg          87 Täby IS               26.08  5
   3 Emmy Koskinen *          89 Enhörna IF            26.44  8  
    FINAL 6                          2008-01-26
   1 Helene Nordquist         80 Täby IS               25.35  1
   2 Lotta Lindsén            90 Turebergs FK          25.54  2
   3 Emma Fredriksson         91 Täby IS               26.00  4
   
K   400 M                            
    FINAL 1                          2008-01-27
   1 Sofia Öberg              90 IFK Lidingö           56.66  1  28,12
   2 Lotta Lindsén            90 Turebergs FK          57.14  2  27,88
   3 Carolina Eriksson        88 Hässelby SK           57.61  3  28,26
   4 Emmy Koskinen *          89 Enhörna IF            57.67  4  27,94
    FINAL 2                          2008-01-27
   1 Nathalie Tolvers         90 Hammarby IF           60.47  5  28,90
   2 Maria Jangsten           89 Sävedalens AIK        61.73  7  29,71
     Elizabeth Helger*        60 Nyköpings BIS      Ej start  
    FINAL 3                          2008-01-27
   1 Elin Spetz               90 Turebergs FK          60.79  6  29,74
   2 Ulrika Jansson           85 Turebergs FK          62.03  8  30,47
   3 Mikaela Åkerman          87 Huddinge AIS          64.99  9  32,10
   
K   800 M                            
    FINAL                            2008-01-26
   1 Sofia Öberg              90 IFK Lidingö         2.09.25  64,52
   2 Maria Söderström         88 Täby IS             2.26.76  71,92
   
K   1500 M                           
    FINAL                            2008-01-27
   1 Mary Alenbratt *         90 Kongahälla AIK      4.39.80  
   2 Klara Bodinsson          90 IFK Lidingö         4.43.69  DM 1
   3 Lena Kullstam            73 Huddinge AIS        4.45.62  DM 2
   4 Johanna Olsson           91 Täby IS             4.50.97  DM 3
   5 Cecilia Norrbom          87 Turebergs FK        4.51.65  
   6 Kajsa Barr               92 Sundbybergs IK      4.52.88  
   7 Yolanda Ngarambe         91 Turebergs FK        4.54.80  
   8 Elin Magnusson           88 IFK Lidingö         5.04.37  
   9 Rebecka Öberg            92 IFK Lidingö         5.05.64  
  10 Erika Fyrvall            87 Turebergs FK        5.11.06  
   
K   3000 M                           
    FINAL                            2008-01-26
   1 Helene Malmkvist         83 FK Studenterna     10.22.11  
   2 Annica Karlsson          77 FK Studenterna     11.02.73  
   
K   60 M HÄCK 84 CM                  
    FINAL                            2008-01-26
   1 Åsa Carlsson             72 Spårvägens FK          9.09  
   2 Emelie Haaparanta        88 Täby IS                9.32  
   
K   60 M HÄCK 84 CM                  
    EXTRALOPP                        2008-01-26
   1 Åsa Carlsson             72 Spårvägens FK          9.11  
     Emelie Haaparanta        88 Täby IS                Bröt  
   
K   HÖJDHOPP                         2008-01-26
   1 Helena Redborg           83 Turebergs FK            174  
   2 Camilla Westerlund       85 Spårvägens FK           164  
   3 Ellinor Snickars         92 Hässelby SK             146  
   
K   STAVHOPP                         2008-01-27
   1 Klara Persson            80 Spårvägens FK           373  
   2 Natali Jenner            89 Huddinge AIS            293  
   3 Izabella Jenneholm       91 Bromma IF               263  
   
K   LÄNGDHOPP                        2008-01-26
   1 Sofia Lund               86 Hässelby SK             572  
   2 Johanna Vunder           87 Hässelby SK             559  
   3 Sofie Lindesten          88 Väsby IK                541  
   4 Linda Bergh              89 Hässelby SK             540  
   5 Johanna Wikström         87 Huddinge AIS            532  
   6 Frida Lyppert Thomsson   92 Täby IS                 530  
   7 Emelie Haaparanta        88 Täby IS                 522  
   8 Anna Sunneborn           70 Spårvägens FK           498  
   9 Rakel Ekendahl           91 Hässelby SK             496  
  10 Sofia Bejgarn            88 Väsby IK                466  
  11 Rebecca Ilehag           92 Hässelby SK             331  
   
K   TRESTEG                          2008-01-27
   1 Sara Wilkinson           80 Spårvägens FK          1228  DM 1
   2 Angelica Ström *          Gefle IF               1227  
   3 Sofie Lindesten          88 Väsby IK               1167  DM 2
   4 Carolina Hjorth          81 Duvbo IK               1147  DM 3
   5 Rebecca Ilehag           92 Hässelby SK            1110  
   6 Sofia Bejgarn            88 Väsby IK               1098  
   7 Joanna Kamph             92 Hässelby SK            1037  
   
K   KULA 4,0 KG                      2008-01-27
   1 Anna Wikström            87 IFK Tumba              1315  
   2 Frida Åkerström          90 Huddinge AIS           1274  
   3 Emelie Haaparanta        88 Täby IS                 975  
   
F19 60 M                             
    FÖRSÖK 1                         2008-01-26
   1 Fanny Lyppert Thomsson   90 Täby IS                7.96  F 
   2 Sofia Carls              90 Huddinge AIS           8.26  F 
   3 Emma Mellåker            90 Spårvägens FK          8.39  F  
   4 Caroline Hallén          89 Hässelby SK            8.43  F 
   5 Julia Jacobsson          90 Turebergs FK           8.55    
     Sophia Ångström          90 Huddinge AIS       Ej start    
    FÖRSÖK 2                         2008-01-26
   1 Gladys Bamane            89 Spårvägens FK          7.94  F 
   2 Asai Torabi              90 Bromma IF              8.27  F 
   3 Elin Spetz               90 Turebergs FK           8.34  F 
   4 Tasmiah Akther           90 Huddinge AIS           8.37  F 
   5 Cecilia Friström         90 Täby IS                8.55   
   6 Emilia Forsell           90 Hammarby IF            8.60    
    FINAL                            2008-01-26
   1 Gladys Bamane            89 Spårvägens FK          7.90  
   2 Fanny Lyppert Thomsson   90 Täby IS                8.08  
   3 Sofia Carls              90 Huddinge AIS           8.22  
   4 Asai Torabi              90 Bromma IF              8.24  
   5 Elin Spetz               90 Turebergs FK           8.34  
   6 Tasmiah Akther           90 Huddinge AIS           8.35  
   7 Emma Mellåker            90 Spårvägens FK          8.36  
     Caroline Hallén          89 Hässelby SK        Ej start  
   
F19 400 M                            
    FINAL                            2008-01-26
   1 Sophia Ångström          90 Huddinge AIS          62.78  29,70
   2 Angelica Engberg         89 Hässelby SK           63.91  28,02
   3 Cecilia Friström         90 Täby IS               64.41  28,81
   4 Karin Bergqvist          90 Hässelby SK           70.61  31,01
   
F19 1500 M                           
    FINAL                            2008-01-26
   1 Petra Kihlberg           90 Täby IS             5.05.65  
   
F19 60 M HÄCK 84 CM                  
    FINAL                            2008-01-27
   1 Fanny Lyppert Thomsson   90 Täby IS                8.98  
   2 Angelica Engberg         89 Hässelby SK            9.39  
   3 Sara Långfors            90 Täby IS                9.45  
     Cecilia Friström         90 Täby IS                Bröt  
   
F19 60 M HÄCK 84 CM                  
    EXTRALOPP                        2008-01-27
   1 Fanny Lyppert Thomsson   90 Täby IS                9.05  
   2 Sara Långfors            90 Täby IS                9.41  
   3 Angelica Engberg         89 Hässelby SK            9.56  
   
F19 HÖJDHOPP                         2008-01-27
   1 Moa Torstensson          90 Spårvägens FK           163  
   2 Sara Dahlström           89 Turebergs FK            151  
   3 Sandra Höckerstrand      90 Hammarby IF             147  
   4 Angelica Engberg         89 Hässelby SK             143  
   
F19 STAVHOPP                         2008-01-26
   1 Natali Jenner            89 Huddinge AIS            298  
   
F19 LÄNGDHOPP                        2008-01-27
   1 Linda Bergh              89 Hässelby SK             544  
   2 Fanny Lyppert Thomsson   90 Täby IS                 538  
   3 Sofia Carls              90 Huddinge AIS            523  
   4 Sandra Höckerstrand      90 Hammarby IF             494  
   5 Caroline Hallén          89 Hässelby SK             493  
   6 Sara Långfors            90 Täby IS                 479  
   7 Frida Lindström          90 Huddinge AIS            466  
   8 Sara Dahlström           89 Turebergs FK            432  
   
F19 TRESTEG                          2008-01-26
   1 Anna Göransdotter Nilsso 77 SoIK Hellas            1291  u.t.
   2 Hanna Tjernell           89 SoIK Hellas            1172  DM 1
   3 Caroline Hallén          89 Hässelby SK            1052  DM 2
   4 Frida Lindström          90 Huddinge AIS           1029  DM 3
   
F19 KULA 4,0 KG                      2008-01-26
   1 Frida Åkerström          90 Huddinge AIS           1315  
   2 Sandra Höckerstrand      90 Hammarby IF            1054  
   3 Angelica Engberg         89 Hässelby SK             825  
   
F17 60 M                             
    FÖRSÖK 1                         2008-01-26
   1 Emma Fredriksson         91 Täby IS                7.95  F 
   2 Josephine Ekholm         91 Huddinge AIS           7.99  F 
   3 Ulrika Jakobsson         91 Hammarby IF            8.11  F 
   4 Li Quistbergh            91 Huddinge AIS           8.25  F 
   5 Victoria Hammarstrand    91 Bromma IF              8.33  F 
   6 Amanda Blomgren          91 Spårvägens FK          8.58   
    FÖRSÖK 2                         2008-01-26
   1 Tove Tengvall            91 Hammarby IF            7.89  F 
   2 Linn Gunnarsson          91 Täby IS                8.12  F 
   3 Mia Sylwan               91 IFK Lidingö            8.20  F 
   4 Dionne Ekman             91 Huddinge AIS           8.38   
   5 Linda Hallström          91 Hanvikens SK           8.67   
    FINAL                            2008-01-26
   1 Tove Tengvall            91 Hammarby IF            7.75  
   2 Josephine Ekholm         91 Huddinge AIS           7.90  
   3 Ulrika Jakobsson         91 Hammarby IF            8.09  
   4 Linn Gunnarsson          91 Täby IS                8.12  
   5 Mia Sylwan               91 IFK Lidingö            8.14  
   6 Li Quistbergh            91 Huddinge AIS           8.25  
     Victoria Hammarstrand    91 Bromma IF          Ej start  
     Emma Fredriksson         91 Täby IS            Ej start  
   
F17 400 M                            
    FINAL 1                          2008-01-26
   1 Fanny Baeckström         91 Täby IS               60.07  3  29,66  DM2
   2 Fanny Isaksson           91 Österhaninge IF       62.41  6  29,83
   3 Johanna Olsson           91 Täby IS               63.67  7  29,86
    FINAL 2                          2008-01-26
   1 Camilla Bergqvist        91 Turebergs FK          58.69  1  27,38  DM1
   2 Sanna Mustonen *         91 Enhörna IF            58.83  2  28,31
   3 Yolanda Ngarambe         91 Turebergs FK          60.31  4  29,25  DM3
   4 Dionne Ekman             91 Huddinge AIS          62.20  5  29,56
   
F17 1500 M                           
    FINAL                            2008-01-26
   1 Ida Forsén               91 IFK Tumba           5.02.38  
   
F17 60 M HÄCK 76,2 CM                
    FINAL                            2008-01-27
   1 Ulrika Jakobsson         91 Hammarby IF            9.18  DM 1
   2 Frida Lyppert Thomsson   92 Täby IS                9.37  Utom tävlan
   3 Rakel Ekendahl           91 Hässelby SK            9.57  DM 2
   4 Linn Gunnarsson          91 Täby IS                9.64  DM 2
   5 Madeleine Serenhov       91 IFK Lidingö            9.85  
     Emma Fredriksson         91 Täby IS                Bröt  
   
F17 60 M HÄCK 76,2 CM                
    EXTRALOPP                        2008-01-27
   1 Frida Lyppert Thomsson   92 Täby IS                9.33  
   2 Rakel Ekendahl           91 Hässelby SK            9.45  
   3 Madeleine Serenhov       91 IFK Lidingö            9.67  
   
F17 HÖJDHOPP                         2008-01-27
   1 Madeleine Serenhov       91 IFK Lidingö             167  
   2 Rakel Ekendahl           91 Hässelby SK             147  
  3= Linnéa Arnkärr           91 IFK Lidingö             143  
  3= Charlotta Dahlqvist      91 IFK Lidingö             143  
   
F17 LÄNGDHOPP                        2008-01-27
   1 Emma Fredriksson         91 Täby IS                 536  
   2 Ulrika Jakobsson         91 Hammarby IF             514  
   3 Linn Gunnarsson          91 Täby IS                 511  
   4 Maria Hultgren           91 Hammarby IF             494  
   5 Malin Winqvist           91 Huddinge AIS            354  
   
F17 TRESTEG                          2008-01-26
   1 Mikaela Koller           91 Bromma IF              1044  
   
F17 KULA 3,0 KG                      2008-01-26
   1 Sophie Kling             91 Kungsängens SK         1217  
   2 Malin Winqvist           91 Huddinge AIS           1016  
   3 Rakel Ekendahl           91 Hässelby SK             835