Inbjudan Tidsprogram Startlista

Uppdaterad: 2008-02-19

Start
Uppåt

 

IDF-IUDM 12-16 i Sätra Hall

16-17 februari 2008

Inbjudan

Dagsprogram:                       se nedan

Klassindelning:                      se nedan OBS! Tävlingen är åldersbunden!

Anmälan:                               skall vara oss tillhanda senast torsdag 7 februari, kl. 17.00

                                      under adress:     Arrangörsgruppen

                                                              c/o Stockholms Friidrottsförbund

                                                              Smidesvägen 5

                                                              171 41  SOLNA

                                      anmälan kan även göras per fax 08-98 78 58

                                      eller per e-mail:pelle.sundelius@stockholmsidrotten.se

                                      OBS! Ange årsbästa 2007/2008 i samtliga löpgrenar

                                      Glöm inte ange födelseår !

Anmälningsavgift:           50:-/grenstart i klasserna P/F 12, 13 och 14

                                      60:-/grenstart i klasserna P/F 15 och 16

                                      insättes i samband med anmälan på pg

                                      458 61 16-8, Arrangörsgruppen

Efteranmälan:                 endast tävlingsdagen i mån av plats senast 1 timme före

                                       resp. grenstart och mot dubbel avgift. Ev. stopp för efteran-

                                       mälningar kungöres i PM (se nedan).

Tidsprogram:                   Tidsprogram och PM kommer att finnas på vår hemsida:

                                       www.arrangorsgruppen.se i början av vecka 7.

Upplysningar:                   Pelle Sundelius, tel. 08-627 40 26

 

DAGSPROGRAM

Lördag 16/2                                                               Söndag 17/2

                                                    Klass   Född     

60 m, höjd, kula

P12

96 och senare

800 m, 60 m häck, längd

200 m, 60 m häck, stav, längd

P13

95

60 m, 800 m, höjd, tresteg, kula

200 m, 60 m häck, stav, längd

P14

94

60 m, 1000 m, höjd, tresteg, kula

60 m, höjd, kula

F12

96 och senare

800 m, 60 m häck, längd

200 m, 60 m häck, stav, längd, kula

F13

95

60 m, 800 m, höjd, tresteg

200 m, 60 m häck, stav, tresteg,

F14

94

60 m, 1000 m, höjd, längd, kula

200 m, 60 m häck,  stav, längd

P15

93

60 m, 1000 m, höjd, tresteg, kula

400 m, 60 m häck, stav, längd

P16

-92

60 m, 1500 m, höjd, tresteg, kula

60 m, 1000 m, höjd, längd, kula

F15

93

200 m, 60 m häck, stav, tresteg

60 m, 1500 m, höjd, längd, kula

F16

-92

400 m, 60 m häck, stav, tresteg

Prel.tävlingsstart 09.00 bägge dagarna

Tävlingen är ”öppen”, d v s deltagare från andra distrikt är välkomna !

Alla rundbanelopp avgöres i seedade A-B-C-finaler efter angivna tider

Försöksseedning på 60 m och 60 m häck efter angivna tider

OBS! Ingångshöjder i höjd: P15/16=138, F15/16=128, P13/14=128, F13/14=123, P/F12=113